- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Warsztaty edukacyjne w szkole podstawowej - „Czyste Powietrze”

26-04-2024

Warsztaty edukacyjne z okazji Dnia Ziemi.

W związku z przypadającym na 22 kwietnia Dniem Ziemi, w dniu 24.04.2024 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi SPSK im. św. Jana Pawła II z siedzibą w Grabinie odbyły się warsztaty pt. „Czyste Powietrze”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy II i III, a podczas zajęć przedstawiono najważniejsze pojęcia związane z ochroną powietrza, zagrożenia wynikające z zanieczyszczenia powietrza oraz środowiska.
Celem warsztatów było uświadomienie dzieciom znaczenia ochrony środowiska naturalnego oraz powietrza, którym oddychamy. Dzieci uczyły się, jak ich codzienne działania mogą wpływać na środowisko i jak mogą przyczynić się do jego ochrony.
Praktyczne doświadczenia naukowe, które demonstrowały istnienie powietrza i jego właściwości pomogły zwiększyć świadomość ekologiczna najmłodszych.
Każdy uczestnik warsztatów otrzymał upominek.

Zajęcia zostały zrealizowane w ramach punktu konsultacyjno-informacyjnego Programu Czyste Powietrze znajdującego się w Urzędzie Miejskim Gminy Niemodlin.

Pracownicy Urzędu w trakcie przeprowadzania warsztatów
Eksperyment - zapalone świeczki pod słoikami
Uczeń w trakcie rozwiązywania wykreślanki
Pracownik Urzędu objaśnia kolejny eksperyment, w tle uczniowie
Sala lekcyjna, w ławkach siedzą uczniowie, przy tablicy prezentacja z warsztatów, po prawej stronie baner punktu konsultacyjnego
Pracownik Urzędu objaśnia doświadczenie, w tle stoją uczniowie
Dłoń trzymająca brelok w kształcie planety Ziemi